מחבתות מומלצות למטבח

לא מעט כלים במטבח שלנו עשויים להיות אפקטיביים ומועילים למגוון רחב של בישולים שונים ומגוונים, ושכן המחבתות יכולים להפוך לכלי מרכזי בלא מעט מטבחים, החל מעשייה של מלוואח בצורה מושלמת ועד ליצירה של רטבים לפסטה. השימושים הנרחבים שניתן לעשות במחבתות הופך כלים אלו לבין הכלים הדינמיים המובילים של המטבח, לכן בזמן בחירה של כלים אלו חשוב מאוד לבצע בצורה מחושבת  אשר תשרת אותנו לאורך השנים ולסגנונות בישול רבים וטובים. ובכדי לעשות בחירה נכונה ומחושבת, חשוב להכיר את המחבתות המומלצות ואת הפרמטרים שיעזרו לנו להבטיח מחבת מעולה ודומיננטית למטבח.

מה מחבת טוב צריך?

השאלה הזו אולי לא נשאלת מספיק, שכן רובנו מסתפקים בדגמים סטנדרטיים הנמכרים במגוון רחב של רשתות שונות של מוצרי מטבח ובית. לכן מומלץ להכיר את העקרונות הבסיסים שיוכלו לעזור לנו לבחור את המחבת הבאה שלנו, הראשון מבניהם הוא כמובן משטח הבישול. החלק החשוב ביותר במחבת יש יאמרו הוא החלק בו האוכל מגיע במגע עם החום, על כן משטח הבישול אמור להיות עשוי מחומרים שיהיו ידידותיים לאוכל ולא ידבקו אליו או ידביקו אותו אל המשטח. בסיס המחבת חשוב לא פחות, שכן הוא אמור להתבסס על חומרים כמו ברזל על בסיס מגנט או נירוסטה, הנחשבים לחומרים מעולים להולכה בטוחה ויעילה של חום. \

וכמובן אל לנו לשכוח את הידית שאמורה לשמש אותנו לאורך לא מעט זמן, על כן היא צריכה להיות נוחה לאחיזה, חזקה וכזו שנוכל להכניס אל התנור. ובכדי להבטיח הולכה בטוחה ומעולה של חום לצד בטיחות גובהה, מומלץ לבחור מחבתות עם ליבת נירוסטה או אלומיניום.

מחבתות מומלצות למטבח – נכונות לכל אירוע

הסוג הראשון שמומלץ הוא לא אחר מסדרת מחבתות המיני, בהם נוכל לבשל מגוון רחב של מנות ולהגיש בצורה אישית. מחבתות אלו במרביתן עשויות יציקת אלומיניום ודורשות בידוד בידיות, אך גם עמוקות מספיק לבישולים שונים ומגוונים. הסוג השני של המחבתות ולא פחות מומלץ, אלו מחבתות הסטייק הפופולריות והרחבות הבנויות עם פסים לאורך כל המחבת ומגיעות בצורה מרובעת ומצליח לפזר את החום בצורה אחידה ומעולה לאורך כל הבישול.

למידע נוסף: https://www.lublinsky.co.il/