זה לא חלום

תארו לכם עולם שאנו בני האדם חושבים טוב על האחר, רוצים שיהיה לו כל מה שהוא צריך, בריאות, אושר, משפחה, פרנסה טובה, בקיצור הכול. כל זה אנו יכולים במחשבתנו לגרום. השני לא צריך אפילו לדעת שזה מה שאני מאחל לו ורוצה בשבילו, הפעולה עצמה של המחשבה של כולנו נותנת לנו הרגשה טובה של חיבור נכון ביננו, סיבה טובה לחיות, במחשבה הטובה המשותפת אנחנו מעוררים כוחות חיוביים בטבע שישפיעו על כל החי הצומח ובראש ובראשונה על האדם. 

המושג 'ערבות הדדית' הבנוי משתי מילים. אנו מכירים את המילה ערבות מהבנק למשל, כשאנו לוקחים הלוואה אז הבנק דורש מאיתנו בטוחות, אדם נוסף שישלם את חובנו אם לא נעמוד בתשלומים, שהבנק לא יישאר ללא מה שמגיע לו, אותו ערב יצטרך לשלם במקומנו. ערבות הדדית היא דומה בהתנהלות שלה אך שונה במהות שלה. בערבות הדדית יוצא מצב שכולם זוכים. אני אתן לאחר, כל כוונותיי ומחשבותיי יהיו לטובתו, אבדוק מה חסר לו ואיך אוכל להיטיב עמו והוא יעשה אותו הדבר עבורי. בצורה כזו יוצא שכולם דואגים לכולם. הדדיות פירושה – זה לזה, כך שכל אחד נותן את חלקו. אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד.

דמיינו איך חיינו היו נראים ואיך פני כל העולם היה משתנה, אפשר ליישם את חוק הערבות ההדדית בכל תחום בחיינו, איך הכול היה משתנה לטובה. במקום שהעולם יתנהל בצורה שבה רק החזקים שורדים – בעלי ההון והשלטון קובעים את התנהלות חיינו ולנו נותר להתכופף ולהוריד את ראשנו לגזרות החדשות יום יום. ערבות הדדית מעודדת צמיחה, שיתופיות, אחדות. 

במכללת קבלה לעם למדתי שזה לא חלום, אם רק נבין שאין יותר לאן להתקדם, הגענו אל נקודת האל חזור בהתפתחות שלנו כאינדיבידואל והטבע צועק בכל כוחו שצריך להעביר הילוך באבולוציה שלנו, המהפכה הנכונה והאמיתית היא בנו, בצורת היחסים שלנו אחד כלפי השני. נגמר עידן ה'אני', היחיד ששולט, היחיד שמרוויח היחיד שמחליט על כולם. אנחנו עוברים למצב חדש. בין אם נרצה או לא הטבע לוקח אותנו לשם, כרגע בעדינות עם מגפת הקורונה אבל אם נמשיך להתעלם מהטבע הוא ימצא דרך יותר תקפה להסביר לנו עד שלא תהיה לנו ברירה ונסכים לערבות הדדית.