אילו תפקידים יש בבתי מלון?

ישראל נחשבת למקום תיירותי פורח בשני העשורים האחרונים, כשלא רק העיר תל אביב הופכת לאבן שואבת עבור לא מעט מטיילים אירופאים או ירושלים עבור מאמינים נוצרים אלא מוצעות גם חבילות נופש מהנות לצד בתי מלון מפנקים במיוחד. בין אם מדובר באזורי הצפון המתמלאים במלונות בוטיק מצוינים ועד אל מלונות רחבי היקף ופינוק בעיר התיירות אילת ואפילו בירושלים. אל תחום המהנה של התיירות הישראלית, מצטרפים בכל שנה לא מעט ישראלים אשר בוחרים לא רק להנות מאזור שלוו ונעים לעבודה אלא גם לקחת חלק בתעשייה התיירות הישראלית המציעה מגוון של תפקידים מגוונים ושונים. אפשר גם לבדוק אתרים כמו דרושים ישרוטל של משרות בבתי המלון.

תפקידי שירות

תעשייה התיירות נשענת בעיקר על מן שירות לתיירים הבאים לבקר, כאשר לא מעט משרות בבתי המלון מתייחסות בצורה ישירה אל מתן שירות לתיירים וללקוחות השונים. כך למשל אחד התפקידים המרכזיים הוא כמובן תפקיד פקיד הקבלה, אשר אמור לקבל את פניהם של המבקרים, לענות על צרכים מיידים הכוללים לא פעם הזמנה של מונית, טיפול בהזמנות עתידיות ועוד. משרה זו איננה נחשבת לעבודה מועדפת, אך השכר בה נחשב לדי גבוה ביחס לשאר התפקידים בבית המלון. משרה לא פחות משמעותית ומוגדרת גם כעבודה מועדפת היא משרת המלצרים, שם ניתן לעבוד גם באזורים מגוונים החל ממסעדת הלובי ועד אל הבירכה וחדרי האוכל השונים. עבודה זו נחשבת להכרחית במרבית בתי המלון ותאפשר לעובדים גם להנות בחלק מהמקומות מטיפים נדיבים.

משרות לוגיסטיות וביטחוניות

מלבד פקידי הקבלה והמלצרים בבתי המלון ישנם עוד מספר תפקידים לא פחות חשובים, אחד מהם הוא כמובן אנשי הביטחון של בתי המלון השונים. משרה זו דורשת במרבית המקרים ניסיון ביטחוני כמו הכשרת רובאי 03 ומעלה, כאשר הדרישות המרכזיות מנושא המשרה תהיה שמירה על משמעת ונהלי החברה בין האורחים השונים. משרה נוספת ולא פחות מעניינת היא משרת טבח בבית המלון, כאשר ניתן להשתלב בלא מעט רשתות מובילות בישראל ולהנות גם משכר מתאים, גם מגורים בחלק לא קטן מהמקומות וכמובן פיתוח אישי מעולה.