איך עושים מיתוג לעסקים?

בכדי להפוך את העסק שלנו למוצלח יותר, ככל הנראה נצטרך להתמקד בכמה מישורים שונים אשר יסתעפו, יתפצלו ובסופו של דבר ישפיעו על ההצלחה והכנסה שלנו. על כן חשוב להכיר לכל הפחות את היכולת למתג ולהפוך את העסק שלנו למתוקשר יותר, לבעל חשיפה גבוהה יותר אל האוכלוסיות הרלוונטיות ועד להשוואה אל מול מתחרים אחרים, קטנים וגדולים. תחום המיתוג והיח"צ נעים דרך לוגואים, סרטוני מכירה, מבצעים תקופתיים ועד אל ניתוח של נתונים אשר יתנו לנו את האות מתי והיכן להעלות שלב בעבודת היח"צ. כך או כך הכרה במערכות הללו הינה חשובה והכרחית לכל בעל עסק, בין אם אנו בעלי מפעל לרהיטי עץ ועד לאינסטלטורים.

איך עושים נכון מיתוג לעסקים?

שלב החזון- על מנת להפוך את החברה שלנו לסיפור הצלחה ממותג, אנו חייבים לזכור כי ישנם כמה יסודות עיקריים עליהם נוכל להישען. הראשון הוא כמובן החזון העסקי, בין אם אנו מוכרים משקה קל ובטוחים כי המשקה שלנו יוכל לקחת נתח מהשוק הישראלי אנו חייבים גם להכיר את החזון העסקי שיוכל להעיד בין היתר אל איזה סוג אוכלוסייה אנו מכוונים ועד אל תמחור המוצר. כך למשל אם נבקש למכור משקה מבוסס פירות ומים בלבד, בעלות די גבוה ושימוש בחומרי גלם מעולים ככל הנראה נבקש להגיע אל אזורים יוקרתיים ועמידים יותר שיוכלו לרכוש את המשקה בכמויות גדולות.

מעבר לחזון – החזון הופך את הרעיון העסקי ל"איימג' " במחשבה, כך למשל לקוחות של חברות משקאות יחשבו על אזורים טרופיים. אך כאשר מדובר במפעל לרהיטים או ברשת מסעדות, מומלץ להשקיע במזכרות הקטנות החל ממוצרים ממותגים כמו כוסות קפה, כובעים ולבוש הולם של הצוות. אך מצד שני מומלץ להדגיש את יכולות העסק, בין אם מדובר באיכות העבודה, חומרי הגלם בהם אנו עושים שימוש ואפילו המכונות שלנו. כך למשל מיתוג העסק יוכל להתבסס סביב חומרי הגלם המצוינים שבית הקפה משתמש ועד אל סלוגן בכל קבלה של מפעל הרהיטים, אשר יבליט את הרצון להעניק מוצרים ושירות איכותי ומקצועי.