מתי להשתמש בטפט שקוף?

במקרים רבים כאשר קירות נוטים להתלכלך ויש צורך לשמור עליהם מפגמים כגון רטיבות או כתמים (קורה הרבה במטבחים או בחדרי אוכל או בגנים לפעוטות וכולי) אנו נבחר לעשות שימוש בטפט שקוף. היתרון של טפט שקוף הוא שמצד אחד אינו נראה כמו טפט ואינו משפיע בצורה משמעותית על עיצוב החלל ומצד שני מגן על הקיר ומאפשר לנקות אותו בצורה פשוטה יחסית ומהירה.

הדרך הכי מהירה להדבקת טפטים שקופים היא על ידי חיתוך והדבקה המבוססים על מדידות מדויקות ולכן התכנון ומדידות הקירות בחלל הם קריטיים להצלחת ההדבקה. כדי לחתוך את הטפט בצורה נקייה וחלקה ניתן לעשות שימוש בבסיס לחיתוך וגזירה, סרגל, סגן יפנית או מספריים חדות וכדומה. חשוב בחיתוך להשאיר כשני סנטימטר ביטחון בכל צד בעת ההדבקה כמרווח ביטחון. חשוב לבצע את ההדבקה ממעלה למטה בצורה מאוזנת וישרה לחלוטין ולהיזהר מנזילת דבק לכל מיני כיוונים. אם אתם חסרי ניסיון או בעלי "ידיים שמאליות" ייתכן ותרצו להיעזר במדביקי טפטים. חשוב לאחר ההדבקה להחליק את הטפטים באמצעות מגב או אמצעי אחר כדי למנוע את היווצרותן של בועות אוויר בתוך הטפט. פעולת ההידוק משחררת אוויר כלוא ומאפשרת הדבקה אופטימלית. ניתן לעשות שימוש בסמרטוט לפעולה זו במידה ואתם מוצאים את המגב כפחות נח.

בישראל זה פחות שכיח אך במקרים של טמפרטורה נמוכה שגורמת לטפט להתכווץ מדי יהיה צורך לחמם מעט את הפינה כדי לאפשר הדבקה נוחה שלה. מה שכן יותר שכיח בישראל הוא אבק והמון ממנו שיכול להקשות על הדבקת הטפט – חשוב שהן הקיר והן הטפט עצמו יהיו נקיים מאבק כדי למנוע כתמים עירבוב של האבק עם הדבק או כניסה של האבק בין הקיר לטפט. בעיה זו חמורה במיוחד בטפט שקוף שניתן לראות דרכו את הקיר וכמובן שגם את האבק הכלוא בינו לבין הטפט אם בטעות נכנס כזה. חשוב להפעיל לחץ מתון בעת ההדבקה ולא ללחוץ מדי מה שעלול לגרום לקימוטים, מתיחות או עיוותים בטפט. בטפט שקוף חשוב שהטפט יורגש כמה שפחות ולכן רצוי שיהיה חלק לחלוטין. כמובן שזה נכון גם לטפטים רגילים אך בטפט שקוף עיוותים לעיתים נראים חריגים במיוחד.